loader

"Genom" Düzenlemesi İle Yeni Domatesin 3 Kilosu 68 Dolar

Genom düzenlemesi uygulanmış domateslerin Japonya'da satışa sunulacağı bildirildi. Yeni tür domatesin 3 kilogramlık fiyatı 68 dolar. Sağlık Bakanlığı...

"Genom" Düzenlemesi İle Yeni Domatesin 3 Kilosu 68 Dolar ...
 
Genom düzenlemesi uygulanmış domatesler Japonya'da sofralara giriyor: 3 kilosu 68 dolar
 
Genom düzenlemesi uygulanmış domateslerin Japonya'da satışa sunulacağı bildirildi. Yeni tür domatesin 3 kilogramlık fiyatı 68 dolar.
 
Sağlık Bakanlığının Tokyo merkezli Sanatech Seed pilot firmasına Aralık 2020'de verdiği satış izni sonrası firma hazırlıklarını tamamladı.
 
Antalya Gazipaşa haberler olarak edindiğimiz bilgiye göre  Gazipaşada ziraat ve tarım da da üretilmesi beklenen Yeni Domates Türkiye gündeminde...
 
Buna göre yeni tür domatesler, kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğu bilinen GABA kimyasal yapı maddesiyle katkılandı.
 
Pilot firma, hasat edilmeye hazır domateslere yönelik hafta içi itibarıyla çevrim içi siparişlerin kabul edilmeye başlandığını duyurdu.
 
Satış sonrası kargolanacak domates paketlerinin üzerinde "genom düzenlenme teknolojisi kullanılarak geliştirildiği" etiketi yer alacak.
 
Sanatech Seed Başkanı Takeşita Tatsuo, "Genom düzenlenmesi uygulanan gıdalara karşı ilk başta karışık tepkiler aldık ve piyasaya girmekte zorlanacağımızı düşündük." dedi.
 
Ürünler Satışa Sunuluyor
 
Yetiştirme sürecinde domateslerin "iyi bir ün" yakaladıklarını kaydeden Takeşita, "Her türlü tedbiri alıyoruz ve ürünlerimizi satışa sunuyoruz." dedi.
 
3 kilogramlık şeklinde kutulanmış yeni tür domatesler 7 bin 500 yenlik (68 dolar) müşteri satış fiyatı ile sofralara girecek.
 
NHK, genetiği değiştirilmiş gıdaların aksine, dışarıdan gen taşınmayarak ve geleneksel yollar kullanılarak geliştirilen genleri düzenlenmiş gıdaların güvenli kabul edildiğini aktardı.


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler