loader


Hakkımızda

Gazipaşa Haberler "Kar Amacı Gütmeyen" Bir Haber Portalıdır.

 
Gazipaşa'da kültür, turizm ve Gazipaşa restoranarı, gazipaşa otelleri ve gazipaşada gelenekler hakkında Gazipaşa değerlerini yaşatmak ve tanıtmak amacı ile kurulmuştur.
 
Web sitemizin kuruluş aşaması dahil olmak üzere tüm giderleri Osmanlı ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi Koord. "Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir" tarafından memleketine şahsi sosyal sorumluluk gereği karşılıksız finanse edilmektedir...
 
Gazipaşa Haberler web sitesi Türk aşçı haberleri editörleri tarafından güncellenir ve Türk aşçı haberleri ile kardeş olan sosyal sorumluluk ve kültür tanıtım çalışmaları yapan bir gastronomi haber sitesidir.
 
Osmanlı ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi Koord. "Şef Ahmet Özdemir" Kimdir?
 
 
1974 Antalya Gazipaşa doğumlu Devlet memuru bir ailenin 4. ve son çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğrenimini Oba İlkokulunda yaptı ve 1989 yılında Ortaokul eğitiminden sonra aşçılık mesleğine başladı. 1992-2004 yılları arasında Türkiye’nin ileri gelen 4 ve 5 yıldızlı turistik tesislerinin mutfak şefliğini yaparak profesyonel deneyimlerini geliştirdi. 
 
Cumhuriyet dönemi Türk mutfağında ilk defa "has aşçıbaşı" ünvanı kullanan ve mesleki hayatında bu ünvan ile anılmasını isteyen Özdemir, Osmanlı saray mutfağı ve Türk mutfağı tanıtımlarını mesleki çalışmalarında ve yaptığı restoran menülerinde yaşatmayı ilke edindi.
 
Gazipaşa Haberler
Profesyonel kariyerinde has aşçıbaşı olarak Akdeniz mutfakları,  osmanlı saray mutfağı, osmanlı ve Türk mutfağı, Anadolu halk mutfağı ve eski İstanbul mutfağı üzerine  gastronomi danışmanlığı ile uluslararası standartlara sahip yeni restoran açılışlarında restoran konsept tasarımı ve restoran danışmanlığı yapmaya başladı. 
 
Amerika, Avrupa ülkeleri ve Asya'da VIP örnek restoranlar, 5 yıldızlı ve butik oteller ile Tatil Köylerinin özellikle açılışlarında ilk sistemi kurarak hizmete açmakta başarılı aranılan şeflerden oldu.
 
Has aşçıbaşının mesleki hayatında mucidi olarak 2 adet şahsına münhasır yemeği bulunmaktadır. Patentli yemeklerinden birisi Topuz Kebabı, Diğeri ise Saltanat Sahanı’dır. Uluslararası gastronomi sektöründe mutfak danışmanlığı alanında yeni restoranların tanıtımı için geliştirdiği ve mucidi olduğu yemekleri ile de bilinen ünlü şef; İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerini 'de mesleki açıdan konuşabilmektedir. 
 
Özdemir, aşçılık serüveninde 32. yılını geride bıraktı.
  
Türkiye’de ilk defa "aşçılık andı" nı şahsen kaleme alan ünlü şef, kendi web sitesinde yine kendi imkanları dahilinde aşçılık mesleğindeki genç meslektaşları için sanal aşçılık kütüphanesini oluşturdu. Türk mutfağı şeflerinin Türk mutfak tarihinden bilgiler ile daha donanımlı olması için yine şahsi imkanları ile kâr amacı taşımayan Türk Aşçı Haberleri’ni kurdu.
 
Aşçılık mesleğinde yöresel yemekleri gün yüzüne çıkarmak amacı ile "yöresel lezzet taşıyıcıları" projesini gerçekleştirdi.
 
Türk mutfak kültürünün tanıtılmasında katkıda bulunan şeflere Türk aşçı haberleri yönetim ve danışma kurulu kararı ile Türk mutfağı başarı belgelerinin verilmesine vesile oldu. 
 
Farklı restoran konseptlerinde Yeni restoran projeleri ile de bilinen has aşçıbaşı mesleki hayatında bu güne kadar Osmanlı ve Türk mutfağı Dünya gönül elçisi olarak mevcut imkanları dahilinde 3 kıta, 27 ülkede 410.000 km kat etti. 16 ulusal yerli ve yabancı televizyon kanalına mesleki sunum yaptı. Sosyal Çalışmalarının yanında mesleki çalışmaları ile de Toplamda 146 yerli ve yabancı, gazete ve dergi ye yazılı haber oldu.
 
Halen Türk Aşçı Haberleri yönetim ve danışma kurulu başkanı olan ve Türk Mutfağı ve Türk Şeflerinin mesleki anlamda gerekli donanımlara sahip olması hakkında çalışmalar yapan Has aşçıbaşı;
 
 
 
Dünyada bilinen akademik sitelerden academia.edu web sitesi de dahil olmak üzere mesleki hayatında 24 makale, 128 mesleki ve turizm ile ilgili köşe yazısı yazdı. İkinci bir mesleği olan yağlı boya resim sanatı ile de 5 nisan 2013 tarihinde bir mutfak şefi olarak Dünyada ilk defa Belçika'da "kişisel resim sergisi" açması uluslararası "het belang van Limburg" gazete haberi ve Belçika gündem haberleri ile gastronomi dünyasında kayıtlara geçti. 
 
Has aşçıbaşı Ahmet Özdemir halen uluslararası arenada "gastronomy consultation" web sitesi ile'de Türk mutfağı tanıtımları başta olmak üzere Akdeniz mutfakları konseptinde aşçılık mesleğine devam etmektedir.
 

 

Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi şef Ahmet ÖZDEMİR'in resmi İngilizce web sitesi "gastronomyconsultation" ziyaret edebilirsiniz...

 

Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı