loader

Gazipaşa 'da Ejder Meyvesine Gıda Sektöründe Büyük İlgi...

Gazipaşa'da Yetişen ürünleri tanıtmak ve bunu farklı tatlarla birleştirmek istediklerini anlatan Demirok, ejder meyveli dondurmanın yoğun ilgi gördüğünü söyledi...

Gazipaşa 'da Ejder Meyvesine Gıda Sektöründe Büyük İlgi...
 
Gazipaşa da ziraat ve tarım çok gelişti. Passiflora, litchi, guava ve longan gibi çok farklı tropikal meyvelerin üretiminin yapıldığı Gazipaşa ilçesindeki bir pastanede, Sağlık ve yaşam açısından çok önemli olaejder meyveli dondurma üretildi. İşletmeci Mesut Demirok, amaçlarının insanların değişik tropikal meyveleri tatmasını sağlamak olduğunu anlattı. 
 
Demirok, "Tropikal meyvelerin her birinden ayrı bir tat almayı amaçladık. Bu dondurmamızın bileşeni süt, salep, çam sakızı, şeker ve ejder meyvesi" dedi.
 
 
Ejder Meyvesi Yemek İçin Geliyorlar
Gazipaşa'da Yetişen ürünleri tanıtmak ve bunu farklı tatlarla birleştirmek istediklerini anlatan Demirok, ejder meyveli dondurmanın yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Cengiz Uğur, ejder meyvesi dondurmasını ilk kez tattığını belirterek, "Çok farklı bir tadı var" diye konuştu.


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler