loader

Gazipaşa’da İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutladı...

Gazipaşa’da İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla tören düzenle...

Gazipaşa’da İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutladı...
 
Gazipaşa haberler'de yer alan İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi. 
 
Gazipaşa Anadolu Lisesi tarafından Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Esra Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Memduh Köşker, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbıyık, kamu kurum amirleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. 
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasıyla devam etti.
 
Gazipaşa Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu, bağlama ve piyano eşliğinde türküler söylendi. Öğrencilerin hazırladığı oratoryo ilgiyle izlendi. Programda İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 
Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın
İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla törende bir konuşma yapan Kaymakam Cemil Öztürk, İstiklal Marşı’mızın kabul edilişinin 99. yıl dönümü vemilli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma günü sebebiyle bir araya geldik. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy,  güzel söylemiş, özlü söylemiş.  
 
 
‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ demiş...
Bu güzel dileğin aslında her şeyin özeti olduğunu düşünüyorum. Bu program vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimize, Kurtuluş Savaşı gazilerimize, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimize ve bugün bir araya gelmemize vesile olan mili şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a rahmet diliyorum. Şükranlarımı sunuyorum.  
 
Programı hazırlayan gerek öğretmenlerimize gerekse öğrencilerimize teşekkür ediyorum...
Hakikaten çok samimi bir program olmuş. Bu tarz programların da özeti budur. İstiklal Marşı’mızın da en büyük özelliği içten olması, samimi yazılması ve okunurken herkesi etkilemesidir. Dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı