loader

Akıncı Tiha'dan Tarihi Rekor

Antalya gazipaşa haberler olarak olarak yapmış olduğumuz araştırmada Akıncı TİHA sadece Türkiye gündeminde değil 2 saat 26 dakika havada kalma..

Akıncı Tiha'dan Tarihi Rekor
 
Akıncı Tiha’nın Rekorları Türkiye Gündemini Sarsmaya Devam Ediyor...
 
Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar Akıncı ikinci prototipi, ikinci test uçuşunu da başarıyla tamamladı. Taarruzi insansız hava aracı 2 saat 26 dakika havada kaldı.
 
Antalya gazipaşa haberler olarak olarak yapmış olduğumuz araştırmada Akıncı TİHA sadece Türkiye gündeminde değil 2 saat 26 dakika havada kalma rekoru ile dünya gündemini sarstı..
 
Akıncı Tiha'dan Tarihi Rekor
2. Akıncı taaruzi insansız hava aracı bir kez daha gökyüzüyle buluştu. Yaklaşık 2 buçuk saat havada kaldı. Testlerden başarıyla geçti.
 
Baykar tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen Akıncı TİHA'ların 2.si geçtiğimiz Perşembe günü ilk uçuşunu gerçekleştirmişti. 
 
Bu kez 2. uçuş için havalandı. Baykar teknik müdürü Selçuk Bayraktar’ın yönetiminde gerçekleştirilen test uçuşunda ortalama 20 bin feet irtifada 2 saat 26 dakika boyunca uçtu.
 
 
Ardından piste inen Akıncı, uçuş testini başarıyla tamamladı. 
 
Taarruzi insansız hava uçaklarının yer ve uçuş testleri iki prototiple devam ediyor.
 
Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Prototip 2 abisinden daha hızlı çıktı. 2. uçuşunu da başarıyla tamamladı. Hem de daha yükseğe tırmandı. Aralarında kardeşce bir rekabet de yok diyemeyiz. Bir maşallahınızı alır" ifadelerini kullandı.
 


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler