loader
Gazipaşa Denizyolunda Kazalar Son Bulacak

Gazipaşa Denizyolunda Kazalar Son Bulacak

Pazarcı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nde yol güvenliğini arttırmak amacıyla başlatılan kavşak düzenleme çalışmaları devam ediyor. Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafı..

Gazipaşa Denizyolunda Kazalar Son Bulacak
 
Belediye Başkanı Yılmaz, denizyolunda yaptıkları kavşak düzenleme çalışmalarıyla kazaların en aza ineceğini söyledi. Belediye ekiplerinin denizyolunda kavşak düzenleme çalışması devam ediyor. Belediye Başkanı Yılmaz, çalışmalar hakkında son bilgileri aldı. 
 
GAZİPAŞA Belediyesi tarafından Pazarcı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nde yol güvenliğini arttırmak amacıyla başlatılan kavşak düzenleme çalışmaları devam ediyor.  Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, imar planında olmayan 3 kavşak kapatılırken, yeni yapılan ceplerle kaza riski azaltılıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Deniz yolunda plana uygun olmayan kavşaklar var. 
 
Tabi insanlar sağa, sola saparken kazaya sebebiyet veriyor. Biz planda olmayan kavşakların 3 tanesini kapattık. Daha 1, 2 tane kavşak var. Arka yollar yapıldıkça onlar da kapanacak.  Bir de dönüşlerde cep yapılmamış. Mevcutta olan ceplerde 1 arabalık, 2 arabalık. 
 
Biz o cepleri uzatmak istiyoruz. Mesela Koru’ya dönüşte yanlış hatırlamıyorsam hiç cep yoktu. Biz oraya 50 metre uzunluğunda cep yapıyoruz. Yine Cumhuriyet İlkokulu’nun karşısında bir kavşak vardı, 5 metre sonra eski emniyete dönen bir kavşak daha vardı. Biz eski emniyete dönen kavşağı kapattık, Cumhuriyet İlkokulu’na dönen kavşak duruyor. Oraya da cep yaptık. Yani sola dönecek arabalar o ceplere girsin ki, kazaya sebebiyet vermesin istiyoruz” dedi.
 
TRAFİK GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ
 
Deniz yolunda meydana gelen kazalarda can kayıplarının yaşandığına vurgu yapan Yılmaz, “Deniz yolunda her sene kaza oluyor ve 1-2 tane can kaybediyoruz. Vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet etmelerini istiyoruz. Bizim amacımız daha fazla can kaybına sebebiyet vermeden trafik güvenliğini sağlamak. 
 
Orada planda olmayan kavşaklar geçmişte bir şekilde yapılmış ama artık Gazipaşa’mız büyüdü, nüfusumuz arttı, araç sayımız arttı. Her ne kadar biz alternatif yollar açtıysak da herkes denizyolunu kullanıyor ve hızlı gidiyor. Öyle olunca da kazalar kaçınılmaz oluyor. Biz orada trafik güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.
 
1-2 AĞACI KESMEK ZORUNDA KALDIK
 
Yol çalışmaları nedeniyle birkaç ağacın kaldırılması gerektiğine değinen Yılmaz, “Orta refüjde bundan 30 yıl önce dikilen çam ya da palmiye ağaçları var. O cebi yapabilmem için birkaç ağacı kaldırmak durumunda kaldık. Palmiyeleri başka yere taşıyoruz. 
 
Fakat çam ağaçları tutmuyor, onu taşıma şansımız yok. Taşısam da tutmuyor, arkadaşlarımın bana verdiği bilgiye göre. 1 ya da 2 tane çam kesmek zorunda kaldık. İnsanların trafik güvenliği ve sağlığı açısından bunu yapmak zorundaydık. Biz de istemeyiz ağaçların kesilmesini ama yolun içinde, ortasında da ağaç olmaz” şeklinde konuştu.
 


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler