loader
Azerbaycan Lideri Aliyev'den Batı'ya Net Mesajlar

Azerbaycan Lideri Aliyev'den Batı'ya Net Mesajlar

Aliyev, Alman Ekonomisi Doğu Komitesi ile yaptığı görüşmede, Ermenistan ile devam eden barış süreci ve Avrupa'nın bu sürece yaklaşımı hakkında konuştu. Azerbaycan lideri, Fransa..

 
Antalya Gazipaşa Haberleri Sunar: Azerbaycan Lideri Aliyev'den Batı'ya Net Mesajlar
 
Antalya Gazipaşa haber portalı olarak, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Batı ülkelerine yönelik açıklamalarını ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğüne ilişkin duruşunu ele alıyoruz. Cumhurbaşkanı Aliyev, özellikle Batılı politikacılara, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini koruma konusundaki kararlılığını vurguladı ve Rusya'nın bu durumu kabul ettiğini, diğer ülkelerin de benzer bir tutum sergilemesi gerektiğini belirtti.
 
Aliyev, Alman Ekonomisi Doğu Komitesi ile yaptığı görüşmede, Ermenistan ile devam eden barış süreci ve Avrupa'nın bu sürece yaklaşımı hakkında konuştu. Azerbaycan lideri, Fransa ve ABD gibi ülkelerin, Azerbaycan'a yönelik taraflı tutumlarına dikkat çekerek, Almanya'nın ise daha tarafsız bir yaklaşım sergilediğini ifade etti.
 
Azerbaycan'ın, uluslararası hukuka uygun olarak toprak bütünlüğünü ve egemenliğini sağlama sürecinde karşılaştığı çifte standartları eleştiren Aliyev, bu durumun Avrupa Birliği için sıradan hale geldiğini söyledi. Ayrıca, Azerbaycan'ın, Ermenistan'a yönelik herhangi bir saldırı planı olmadığını, bu tür iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.
 
Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan'ın Karabağ'da bölücülüğün yuvasını yok ettikten sonra haksız yere suçlandığını, benzer bir şekilde Ukrayna'nın da toprak bütünlüğünü sağlama çabasına uluslararası destek verildiğini ancak Azerbaycan'ın durumunun göz ardı edildiğini belirtti. AGİT Minsk Grubu'nun çözüm için adım atmamasını eleştiren Aliyev, Rusya'nın yeni durumu kabul ettiğini ve ABD ile Fransa'nın da bu gerçekleri kabullenmesi gerektiğini ifade etti.
 
Antalya Gazipaşa haberleri olarak, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in uluslararası topluma ve özellikle Batı'ya yönelik mesajlarının önemini vurguluyoruz. Bu açıklamalar, Güney Kafkasya'da barışın sağlanması ve bölgesel istikrarın korunması adına kritik öneme sahip.


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler