loader

Biraz Fazla 'mı Oluyoruz?

Ahmet ÖZDEMİR
Yazar:Ahmet ÖZDEMİR
Bu yazı

Biraz Fazla 'mı Oluyoruz?
 
Ülkemize ilk gelişinde başkan yardımcısı iken o fırtınalı dönemlerde "vali yardımcısına" karşılattığımız ABD Başkanı Joe Biden, bize çok kızmış olacak -ki 1915 olaylarına ilişkin açıklamasında, "Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz." ifadesini kullandı. Ardından da vs. vs. Kendi zekalarını dikkate alarak salladı. 
 
Bu defa Biden biraz daha ileriye giderek Türk milletini 'de suçlayan, yani birileri tarafından dünya siyasetinde ABD'nin menfaatleri ön planda tutularak hazırlanan yazının altına imza attı. 
 
Zaten Amerika Birleşik Devletleri yönetimi her zaman kendi zekasını dikkate alarak dünya devletlerini ve insanları "çaresiz inanacaksınız" tutumunda olmamışlar mıdır?
 
Hatta yüzlerce insanı atmış oldukları füzeler yada bombalarla öldürdükten sonra "yanlışlıkla oldu" (I am sorry) diyerek sanki hiç bir şey olmamış gibi bölgediki çalışmalarına devam etmemiş midir? Düşünce tarzı bu!!! "(I am sorry" dendiği zaman her şey halloldu düşüncesine sahip bir zihniyet...
 
Esasında sözde ermeni soykırımı muhabbeti bana göre Abd 'nin menfaatleri 'de değil, tamamen erdoğan düşmanlığı üzerine kurulan bir oyunun kendi zekalarına göre 1. Basamağı... Adamların geçmişine bakarsan hayatları "özgürlük anıtları" bile "çakma" "çalıntı" ve "çöküntü" malzeme...
 
Çünkü Amerika bölge'de ve uluslararası arenada Dünya beş'ten büyüktür diyebilen güçlü bir Türkiye istemiyor.
 
Türk devletleri ile konuşan, görüşen, beraber planlar yapan, islam dünyasının geleceği ile ilgilenen, Ortadoğu da israile muhalefet eden, kendi silahlarını yapan, bağımsız Türkiye, Araplara kucak açan bir Türkiye, parçalanmış suriyede istihdamı inşa eden bir Türkiye istemiyor...
 
Çünkü Amerika bölgede lider, güvenilir ve mazlum ve çaresizlerin sığınabileceği bir Türkiye, kendi oyunalanı olarak gördüğü Ortadoğu da kendinden kültürlü köklü değerlere sahip ve şahsi menfaatleri için istikrarlı adımlar atan bir Türkiye istemiyor...
 
Çünkü Amerika Rusya ile müttefik yada dost bir Türkiye'de istemiyor. Türkiyenin Abd ve Vesilesiyle Avrupa birliği politikalarını ve menfaatlerini dikkate almayarak son yıllarda başına buyruk hareket ederek çok ileriye gittiğini düşünüyor, düşünüyorlar...
 
Yakın tarihimizde Abd. için savaş kaybettiği her yerde Rambo filmleri ile kendini Dünya'ya zafer kazanmış bir ülke gibi gösterme dönemi 'de bitti sanırım 21. Yüzyılda.
 
Hem biz kim oluyoruz ki Amerikanın ve Avrupanın daha doğmamış çocukları için işgal edilecek, sömürülecek, el konulacak, zulum le yağmalanacak maddiyatlarını Türkiye olarak kazan-kazan ilişkisine dayalı tesis etmeye çalışıyoruz?
 
Amerika 'da farklı zamanlarda 2 defa ve avrupa ülkelerinin tamamında gerek iş, gerekse seyahat amacı ile bulunmuş biri olarakbelirtmek istiyorum ve Dünyaya örnek olarak lanse ettikleri geçmişte yapılmış tüm projelerini karın tokluğuna çalıştırdıkları kölelere inşa ettirmiş olan ülkeler... 
 
Sahip oldukları şehirlerin alt yapılarını kölelere inşa ettirmiş, ihtiyaç duydukları malzemeleri ise bizzat ve ekonomik olarak işgal ettikleri ülkelerden sömürü düzeni ile elde etmiş Avrupa ülkeleri ve Amerika ya karşı biz yani Tükiye olarak kim oluyoruz da onlarınkinden üstün teknolojik silahlar ve hatta siha'lar, iha'lar yapıyoruz? 
 
Üstüne üstlük bir de sen git bunlarla can Azarbaycan'nın 30 yıllık işgal altındaki topraklarının geriye alınmasına vesile ol, savaş kazan, İsrailin ve Amerikanın yılan yavruları terör örgütlerine operasyon yap, bırakın şehirleri dağlardaki inlerinde "itlaf" et teröristleri hemde kendi ürettiğin son teknoloji silahlar ile !!! Olur mu yani...
 
Nereye demokrasi getirme balonu ile girdiysen resmen o ülkeleri 100-150 sene geriye attığın gibi, halklar çıra yaktı ve senin kışkırtmaların ile yıkmış oldukları diktatörlerini arar oldu... Peki Bunları Nereye Koymak Lazım Ey Amerika?
 
Abd’nin 250 Yıllık Tarihinde Yapmış Olduğu Zulüm Ve Soykırımları... 
 
*  1830 Yılında Çıkarılan “Kızılderili Tehcir Yasası”
*  Abd’nin Resmi Makamları Kızılderili Kellesi Başına 5 Dolar Ödemişti. 
*  1492 Tarihinden İtibaren Amerikalıların En Az 70 Milyon Kızılderili’yi Öldürdükleri Gibi, 35 Milyon İnsanı Vatanlarından Kopararak Köle Olarak Kopardı..
*  1898 Yılında Meksika’yı İşgal Etti, Aynı Yıl Küba’ya Girdi.
*  1921 Yılında Nikaragua’yi İşgal Etti, Sandino Ve 300 Kişiyi Katletti.
*  1945 Hiroşima Ve Nagasakiye Atom Bombası Atılması -350 Bin Kişi Öldü.
*  Dresten Katliamı -200 Bin Kişi Öldü.
*  1950-1953 Kore Savaşı -4 Milyon’a Yakın İnsan Öldürülmüştür.
*  1950 Guatemela İşgali -200 Bin Sivil Guatemalalı Öldürüldü.
*  1953 İran Darbesi -On Binlerce İranlı İnfaz Edildi.
*  1955 Endonezya, Laos, Kamboçya
*  1950-59 Küba Katliamı -60.000 Kişi Abd Destekli Batista Birliklerince Katledildi.
*  1960 Kongo Katliamı -3 Milyon Öldü.
*  1961-1962 Küba Darbesi - 294 Kişi Öldü.
*  1965-1966 Endonezya Katliamı -En Az 180 Bin Kişiyi Öldürdü
*  1970-75 Kamboçya Ve Laos Katliamı -1 Milyon Kişiyi Katletti.
*  1962-1975 Vietnam Savaşı -3 Milyon Vietnamlı Sivil Hayatını Kaybetti.
*  1973 Şili Darbesi -30 Bin İnsan İşkence Gördü, Yaklaşık 5 Bin Şili’li Sivil Hayatını Kaybetti.
*  1974-1983 Arjantin Katliamı
*  1980 Afganistan Desteği
*  1980-1988  İran– Irak Savaşı -Yaklaşık 700 Bin İnsan Öldürüldü,
*  1981-1990 Nikaragua İç Savaşı - 50 Bin Sivil Hayatını Kaybetti.
*  1983 Lübnan Katliamı - 14.000 Deniz Piyadesi Binlerce Kişiyi Katletti.
*  1983 Grenada’nın İşgali -300 Binden Fazla İnsanı Öldürdü.
*  1989 Panama’nın İşgali -3 Bin Panamalı Sivil Öldürüldü.
*  1991 Irak’ın İşgali -113 Bin Sivil Iraklı Öldü.
*  1992-1995 Bosna Hersek Katliamı -250.000’İn Üzerinde Müslüman Boşnak, Sırplar Tarafından Bm Ve Tüm Dünyanın Gözleri Önünde Öldürüldü.
*  1998 Sudan Saldırısı
*  2001 Afganistan  İşgali -150 Bin Sivilin Ölmesine Neden Oldu.
*  2001-2015 Abd İnsansız Hava Aracı Savaşları -En Az 3,734 Drone (İnsansız Hava Aracı Saldırısı Düzenlendi Ve 1,427 Sivil Dahil En Az 10 Bin Kişi Öldürüldü.
*  2003 Irak İşgali -Bir Milyondan Fazla Iraklının Katledildiği Ve 4.7 Milyon Iraklı Evini Terk Etmek Zorunda Kaldı.
*  2003  Darfur Darbesi -Toplam 300 Bin İnsan Ölmüştür.
*  2010- 2018 Arap Baharı -6 Ay İçinde 70 Bin Kişi Hayatını Kaybetti, 50 Bin Kişi İse Yaralandı. 
*  2011-2013 Mısırda  Arap Baharı Ve Askeri Darbe -Binlerce Kişi Öldü.
*  2011-2018 Suriye Arap Baharı
*  2012 Mali Darbesi "Ordu Kaptanı Olan Amadou Haya Sanogo"
*  Abd Desteğinde İsrail’in Filistin Zulmü Ve Katliamlar
*  Yeni Savaşların Yaşanacağı Afrika....
 
"KIRAL ÇIPLAK"
Yani bu Amerikanın her dediğine dünya inanmıyor artık. Dünya hızla değişiyor, insanlar akıllanıyor, uzaklar artık çok yakın oldu teknoloji sayesinde... Sonuş itibarı ile vardığım bir nokta , Sen ne kadar kendini anlatırsan anlat, Dünya senin ne olduğunu çok iyi biliyor sanırım....Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.