loader
Gazipaşa Mutfak Kültüründe Etli Nohut Nasıl Yapılır?

Gazipaşa Mutfak Kültüründe Etli Nohut Nasıl Yapılır?

Gazipaşa mutfağında Yörük Mutfağı Ve Yörük Yemeklerinden Etli Nohut Yemeği nasıl yapılır? Geleneksel Türk mutfağında en meşhur tencere yemeklerinden...

Gazipaşa Mutfağında Etli Nohut Nasıl Yapılır?
 
En iyi yöresel mutfaklarımızdan Gazipaşa mutfağında etli yemeklerden Etli Nohut Yemeği nasıl yapılır? Geleneksel Türk mutfağında en meşhur tencere yemeklerinden Etli Nohut Yemeği yapabilmek için hangi malzemeler gereklidir. 
 
Geleneksel Türk Mutfağında Yörük Mutfağı Ve Yörük Yemeklerinden Etli Nohut Yemeği Nasıl Yapılır?
Antalya Gazipaşa Mutfak Kültüründe Düğün Törensel Yemekleriden Etli Nohut Yemeğinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
 
*     1 Kg Dana Kuşbaşı
*     1 Küçük Kase Haşlanmış Nohut
*     1 Adet İrice Soğan
*     1 Yemek Kaşığı Salça
*     1 Tatlı Kaşığı Pul Biber
*     Zeytinyağ, 
*     Tuz, 
*     Karabiber, 
*     Arzu Edilirse Kuru Biber
*     İsteğe Göre Bir Kaç Patetes
 
En İyi Ev Yemeklerinden Ve Törensel Yemeklerden Olan Etli Nohut Yemeği Yapılış Tarifi:
 
Antalya Gazipaşada ne yenir dendiği zaman akla gelen ilk yemeklerden olan etli nohut yemeği. Sayılı esnaf lokantalarında ve en iyi Gazipaşa restoranlarında dahi etli nohut yemeğini bulabilirsiniz.
 
Gazipaşa’mızın güzel et yemeklerinden birisidir. Eti tencereye alıyoruz kapağını kapatarak suyunun çekmesini sağlıyoruz, suyunu çekince Tereyağüı ekleyip güzelce kavuruyoruz. 
 
Et kavrulunca içine yemeklik doğranmış soğanı ve tuzunu ekleyip pembeleşinceye kadar kavuruyoruz, dilerseniz bu sırada kuru biber katabilirsiniz salça ve pulbiber ekliyoruz. 
 
Salçayı birkaç kez karıştırıp, nohutunu katarak, üzerine iki parmak geçecek kadar su koyup suyunu az çekinceye kadar pişiriyoruz.
 
Gazipaşa Mutfağında Etli Nohut Nasıl Yapılır?


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler