loader
Gazipaşa Eski Cezaevi Anılarıyla Tarih Oldu...

Gazipaşa Eski Cezaevi Anılarıyla Tarih Oldu...

Gazipaşa’da düzenlenen Uyuşturucu - Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda çevreye ve vatandaşa sıkıntı doğuran metruk binaların yıkımı...

Gazipaşa Eski Cezaevi Anılarıyla Tarih Oldu...
 
Gazipaşa'da yıllarca cezaevi olarak kullanılan ve boşaltıldıktan sonra metruk halde bekleyen bina dün sabah saatlerinde yıkıldı.
 
1952 yılında açılan Gazipaşa Kapalı Cezaevi, şehir merkezinde ve apartmanlar içinde bulunması, konut olarak inşa edilmiş olması, güvenlik önlemlerinin yetersizliği ve hijyenik olmaması nedeniyle Adalet Bakanlığı'nın kararıyla 2001 yılında kapatılmıştı. 
 
Gazipaşa’da düzenlenen Uyuşturucu/Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda Gazipaşa güncel haberlerinde çevreye ve vatandaşa sıkıntı doğuran metruk binaların yıkımı kararlaştırılmıştı. Bu karar doğrultusunda yıkımına karar verilen metruk binalardan birisi de eski cezaevi oldu.
 
Cezaevinin yıkımı öncesi gerekli güvenlik tedbirleri alınarak, çevreye güvenlik şeridi çekildi. Ardından Gazipaşa Belediyesi tarafından cezaevinin yıkımı gerçekleştirildi. Eski cezaeviyle birlikte ilçede toplam 5 metruk bina yıkıldı.
 
Bu Linki Tıklayarak Yörük Kültürü Nedir ve Gazipaşa Doğa Ve Spor Haberleri'mizi İnceleyebilirsiniz…


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Yorumlar

  • Yorumlayan: Umut Sahin
    28.3.2020 Email: umutsahin90********

    Maalesef çok sevindiğim bir haber olmadı. Restore edilip gerekli önlemler alınabilirdi.

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı