loader
Balık Yemek Lüks Oldu

Balık Yemek Lüks Oldu

Artık hiçbir ürünün hizmetin fiyatları eskisi gibi olmayacak. Ürünlere sık sık gelen zamlar vatandaşı adeta canından bezdirdi. Özellikle akaryakıta gelen zam vatandaşların kullandığı ve satın aldığı her malda büyük ücret artışlarına neden.

Balık Yemek Lüks Oldu...
 
Gazipaşa’da balık fiyatları cep yakıyor. En ucuz balık olan Sokar’ın kilosu 60, levreğin kilosu ise 145 liradan satılıyor
 
DÖVİZDEKİ artış, yüksek enflasyon hayat pahalılığını da beraberinde getirdi. Üreticiler ürettikleri ürünlerin girdi fiyatlarındaki artışları ürettikleri yada verdikleri hizmetlere yansıtınca hayat pahalılığı kaçınılmaz oldu. 
 
Artık hiçbir ürünün hizmetin fiyatları eskisi gibi olmayacak. Ürünlere sık sık gelen zamlar vatandaşı adeta canından bezdirdi. Özellikle akaryakıta gelen zam vatandaşların kullandığı ve satın aldığı her malda büyük ücret artışlarına neden oldu. 
 
Bu fiyat artışlarından balıkçılarda çok ciddi etkilendi. Özellikle mazota gelen zamların ardından balıkçı tekneleri denize açılamaz oldu. Denize açılan balıkçı teklerindeki sayıda azalınca hem az çeşit balık tezgahlarda yer aldı hem de balık fiyatları neredeyse görülmemiş bir şekilde arttı. 
 
Bu durum özellikle balık yeme alışkanlığı yüksek olan kıyı şehirlerini etkiledi. Balığa çok daha uygun ücretler ile ulaşan kıyı şehirlerinde görülmemiş balık fiyatları vatandaşı adeta şok etti. Gazipaşa’da balıkçılarda deniz çuprası 130, deniz levreği 145, Karadeniz Soman 100, kefal ve kuppes 65, sokar 59, mercan ise 100 liradan satılıyor.
 
Balıkçılar fiyatların düşmesinin zor olduğunu belirterek, av yasağının sona ermesiyle fiyatlarda az da olsa düşme olabileceğini söylediler. Bu yıl balık av sezonu Akdeniz'de 15 Eylül, diğer denizlerde ise 1 Eylül'de başlayacak.


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler