loader
Camilerde Dualar Okundu

Camilerde Dualar Okundu

Diyanet İşleri Başkanlığınca, yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifaya kavuşmaları ümidiyle yatsı namazının ardından...

Camilerde Dualar Okundu
 
Diyanet İşleri Başkanlığınca, yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifaya kavuşmaları ümidiyle yatsı namazının ardından tüm ülkede olduğu gibi Gazipaşa’da da camilerde dua okundu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatıyla artık her yatsı namazından sonra koronavirüs salgınına karşı camilerden dua yapılacak. 
 
Türkiye’nin dört bir yanından dün camilerden dua sesleri yükseldi. Gazipaşa’da koronavirüs salgınının bir an önce son bulması için cami hoparlörlerinden yapılan duaya, vatandaşlar evlerinden eşlik etti.  Duanın yanı sıra uyarılar da yapıldı.
 
Camilerden yapılan dua şu şekilde:
“Amin... Ey bu okuduğumuz ezanların sahibi Yüce Rabbimiz. Sana sığındık. Kapına geldik. Ellerimizi semaya, dillerimizi duaya, gönüllerimizi şefkat ve merhametine açtık. Peygamberlerin, mazlumların ve muhtaçların dualarına icabet ettiğin gibi şu anda yaptığımız dualarımızı kabul eyle Allah’ım!
 
 
Bizleri umduklarımıza nâil, korktuklarımızdan emin eyle Allah’ım! Bütün dünyayı kuşatan salgın hastalık karşısında bizlere inâyetini lutfeyle Allah’ım.Gazabından rızana, azabından affına sığınıyoruz. Bizleri muhafaza eyle Allah’ım!Şu anda huzurunda ellerini açarak âmin diyen kardeşlerimizi, iki cihanda aziz eyle Allah’ım!Her daim mağdurların, mazlumların, gariplerin yanında yer almış; 
 
çaresizlere kucak açmış necip milletimizden rahmetini esirgeme Allah’ım!
İlâhi Ya Rabbi! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza kolaylıklar nasib eyle Allah’ım!Ya Rabbi! Devletimizi, milletimizi, İslam beldelerini ve bütün insanlığı her türlü afetlerden, musibetlerden, kötülüklerden, salgın hastalıklardan muhafaza eyle Allah’ım!İlâhi Ya Rabbi! Zor günlerden geçiyoruz. 
 
Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eyle Allah’ım! Ya Rab! Bu zor zamanlarda, büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan başta sağlık görevlilerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza yardım eyle Allah’ım.Bizlere taşıyamayacağımız ağır yükler yükleme Allah’ım!Ya Rabbi! 
 
Dünya imtihanımızı kolaylaştır, musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ver Allah’ım! İlâhi Ya Rabbi! Dünyada ve ahirette, mahşer gününde mahcup ve mahzun olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Allah’ım!.”
 


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Yorumlar

  • Yorumlayan: Yasemin Akar
    27.3.2020 Email: yaseminakar88********

    Duyuldugu zaman gönlümüz bir hos oluyor gercekten güzel oldu.

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı