loader
Kızılgüney Ve Yeniköy Mahalleleri İçin Yeni Su Hattı...

Kızılgüney Ve Yeniköy Mahalleleri İçin Yeni Su Hattı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gazipaşa İlçesi Kızılgüney ve Yeniköy mahallelerinin 30 yıldır devam eden içme suyu sıkıntısını gidermek için geçtiğimiz..

Kızılgüney Ve Yeniköy Mahalleleri İçin Yeni Su Hattı...
 
Gazipaşa'da çalışmalar hızla devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gazipaşa’nın Kızılgüney ve Yeniköy mahallelerinin 30 yıllık içme suyu sorununu çözecek Karasu Su Temin Projesi’nde yüzde 50’lik kısım geçildi. Tamamlanan bölümlerdeki hatlara su verilmeye başlandı.
 
Gazipaşa haberler olarak yaptığımız araştırmada;
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gazipaşa İlçesi Kızılgüney ve Yeniköy mahallelerinin 30 yıldır devam eden içme suyu sıkıntısını gidermek için geçtiğimiz yıl ihalesini yaptığı Karasu Su Temin Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. 
 
4 milyon 873 bin TL yatırım bedelli proje tamamlandığında iki mahallenin yıllardır süregelen içme suyu problemi kökten çözülecek. 
 
95 Kilometre Hat Yapılıyor 
Çalışmalar kapsamında Yeniköy Mahallesi’ne 70 kilometre, Kızılgüney Mahallesi’ne 25 kilometre olmak üzere toplamda 95 kilometre şebeke hattı imalatı yapılıyor. 
 
Şu ana kadar imalatın yüzde 50’lik kısmı bitirildi. Tamamlanan bölümlerdeki hatlara su verilmeye başlandı.  
 
613 Hane Faydalanacak 
İki mahallede toplamda 613 hanenin faydalanacağı içme suyu projesi kapsamında yer alan bölgedeki 5 adet su deposunun bakım ve onarımları da ASAT ekiplerince tamamlandı. 
 
Projenin geriye kalan bölümünün sonbaharda bitirilmesi ve şebekenin hizmete alınması hedefleniyor.
 
Bu Linki Tıklayarak Gazipaşada Gezilecek Yerler Haberlerimizi İnceleyebilirsiniz…
 


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı